
MIEJSCE: MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY NUMER 2
UL. ST. LESZCZYŃSKIEGO 42
ZAPRASZAMY: NIEDZIELA 23 LUTY
PLAN AKCJI:
KONCERT CHARYTATYWNY „SERDUSZKO” 16.00- 18.00 – sala sportowa
LICYTACJA ok. 16.15, 16.30, 17.00, 17. 15, 17.30 – sala sportowa
LOTERIA FANTOWA 15.00- 18.00 – hol MDK / sala nr 8
HOPLAND 16.00 – 18.00
KAWIARENKA ARTYSTYCZNA 15.00 – 19,00 – sala nr 2
KĄCIK MAŁEGO ARTYSTY – zabawy plastyczne 15.00- 18.00 – hol MDK
KĄCIK PRZEDSZKOLAKA – gry i zabawy animacyjne dla dzieci 16.30- 18.00 – sala nr 11
WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH – możliwość nabycia 15.00 – 19.00 – hol MDK
MIERZENIE SKŁADU MASY CIAŁA 15.00 – 18.00 – hol MDK
FOTOBUDKA 15.00- 19,00- sala nr 10
POJAZDY ELEKTRYCZNE – pokaz i możliwość przejażdżki HIT !!! . 14.30- 18.30 –teren MDK/boisko


Z przyjemnością informujemy, że mieszkaniec naszego Szwederowa Pan Kacper Andrzejczyk napisał pracę licencjacką “Zarys dziejów kościoła i parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Bydgoszczy na Szwederowie.




Od 6 lutego ruch jednokierunkowy na ul. Sierocej od ul. Lenartowicza do ul. Traugutta. Zmiany związane są z wyburzeniem budynku na ul. Zbożowy Rynek 4, realizowanym w ramach budowy ulicy Kujawskiej,


Wieżę ciśnień budowano w latach 1898-1899 według projektu Carla Meyera. Do użytku została oddana w 1900 r. Wieżę umiejscowiono w parku położonym na wzgórzu przylegającym do starówki i od początku pełniła rolę punktu widokowego. Oczywiście podstawowym zadaniem wieży ciśnień było zapewnienie dostaw wody do budynków mieszkalnych i przemysłowych. W tym celu zamontowano w niej zbiornik wodny o pojemności 1260 m³, który służył do gromadzenia wody w okresie minimalnego poboru, żeby następnie pomagać uzupełniać braki w sieci w godzinach szczytu zapotrzebowania na wodę……
W najbliższym czasie drogowcy przystąpią do montażu kolejnych progów, separatorów i lepiej widocznych znaków. Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa na bydgoskich ulicach. W ramach tej akcji na Szwederowie na ulicy Nowej zostanie zamontowany próg liniowy.
W sobotę, 18 stycznia w sali gimnastycznej SP nr 41 odbył się kolejny turniej tenisa stołowego

Tradycyjnie w grudniu Rada Osiedla zaangażowała się w organizację spotkania opłatkowego i uroczystej wigilii dla samotnych osób z naszej dzielnicy. Uroczystość odbyła się 19 grudnia w Zespole Szkół nr 30 na ulicy Jesionowej. W tym roku udało nam się zaprosić 60 samotnych osób. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia darczyńców….




Korzystając z okazji Świąt Bożego Narodzenia,pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia: szczęścia, wiary, nadziei i pomyślności oraz w każdym dniu Nowego Roku wiele uśmiechu i radości

