Mammobus na Szwederowie

Rak piersi to jeden z czołowych zabójców kobiet w Polsce. W początkowym okresie nie daje on żadnych objawów, ale wcześnie wykryty jest uleczalny. Dlatego tak ważne jest, aby kobiety poddawały się regularnym badaniom mammograficznym, które pozwalają wykryć nawet najmniejsze zmiany. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na skuteczność leczenia jest wykrycie nowotworu w jak najwcześniejszym stadium rozwoju. Badania kliniczne wykazały, że w grupie kobiet w wieku 50–69 lat, które wykonywały badania mammograficzne co rok lub co 2 lata, zmniejszyła się umieralności o 25 – 30%! A więc warto badać się systematycznie i nie dopuścić do rozwoju choroby  więcej (kliknij)
W ramach profilaktyki raka piersi kobiety pomiędzy 45 a 74 rokiem życia mogą zrobić bezpłatnie badania mammograficzne.
Mammobus 12 kwietnia (piątek)
ulica Konopnickiej 28.
Umów wizytę: (42) 254 64 14,
przygotuj nr PESEL
przygotuj numer telefonu.
Kobiety w wieku 40-44 lat oraz powyżej 74 roku życia mogą skorzystać z badania odpłatnie (koszt 130 złotych).


Czy program jest dla Ciebie? Tak, jeżeli: jesteś kobietą w wieku od 45 do 74 lat i spełniasz jedno z poniższych kryteriów:
– w ciągu ostatnich 2 lat nie miałaś mammografii  w ramach profilaktyki zdrowotnej (przy określaniu wieku należy wziąć pod uwagę rok urodzenia)
– zakończyłaś okres 5 lat od leczenia chirurgicznego raka piersi i pozostajesz w trakcie uzupełniającej hormonoterapii (HT) – zalecenie badania co 12 miesięcy
– zakończyłaś leczenie raka piersi i 5-letni proces monitorowania po zakończonym leczeniu – zalecenie badania co 12 miesięcy.