Galeria Wieży Ciśnień zaprasza

Galeria Wieży Ciśnień zaprasza na najnowszą wystawę, w przestrzeni dawnego zbiornika wodnego w wieży ciśnień, przy ul. Filareckiej 2 w Bydgoszczy. Od soboty 20 stycznia do wtorku 13 lutego 2024 roku, w godzinach otwarcia Muzeum będzie można podziwiać prace Agnieszki Jarosz, na ekspozycji pt. „ROBALOVE”.

Agnieszka Jarosz jest absolwentką ASP w Gdańsku (kierunki: wzornictwo oraz grafika artystyczna). W trakcie studiów współpracowała czynnie ze świeckim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji (Alternatywna Pracownia Kultury) w ramach realizacji miejskich projektów i warsztatów artystycznych. Dodatkowo funkcjonowała w roku akademickim 2019/20 jako graficzka w kole naukowym Galeria Studencka START. Po studiach prowadziła warsztaty artystyczne dla seniorów w Fundacji Pro Omnis w Bydgoszczy oraz zajęcia arte i muzykoterapeutyczne w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Świeciu.

Obecnie wykonuje ilustracje dla undergroundowego kwartalnika kulturowego Dom Wariatów, tworzy grafiki użytkowe dla Centrum Kultury w Świeciu oraz prowadzi indywidualne i szkolne zajęcia plastyczne dla przyszłych artystów. Poza wykształceniem artystycznym wyższym posiada również dyplom terapeuty zajęciowego oraz edukuje się obecnie na pedagoga specjalnego. Uważa, że sztuka może zrobić dla świata i przekazać światu wiele dobrego, ale czasami potrzeba trochę odklejonej od grawitacji głowy, aby spojrzeć na nią pod właściwym kątem… więcej (kliknij)