Ranking Szkół Podstawowych

Portal WaszaEdukacja opracował kolejny ranking szkół podstawowych. W trzeciej edycji konkursu wzięło udział 51 szkół z Bydgoszczy. Uwzględnione zostały wyniki z egzaminów ósmoklasistów oraz osiągnięcia z olimpiad przedmiotowych. Wszystkie dane do rankingu pozyskane zostały ze sprawdzonych źródeł takich jak OKE, CKE oraz MEiN. W mieście pierwsza trójka szkół podstawowych przedstawia się następująco: złoty medal –  Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Wojciecha, srebrny medal – Szkoła Muzyczna I Stopnia i brązowy medal – Szkoła Podstawowa nr 1.
W zestawieniu możemy znaleźć szkoły z naszego osiedla. Na miejscu 16  znalazła się Międzynarodowa Szkoła Podstawowa Sokrates, 32 pozycja to Szkoła Podstawowa nr 63 z Oddziałami Sportowymi a na 37 miejscu sklasyfikowano Szkołę Podstawową nr 41 z Oddziałami Sportowymi im. Romualda Traugutta. Ranking (kliknij)
W poprzednim roku na 44 szkoły podstawowe, placówki ze Szwederowa wypadały następująco: Szkoła Podstawowa nr 63  została sklasyfikowana na 24 miejscu a Szkoła Podstawowa nr 41 na 35. W  2020 roku na 40 szkół biorących udział w zestawieniu Szkołę Podstawową nr 63 znajdujemy na 6 miejscu a Szkołę Podstawową nr 41 na 25. Międzynarodowa Szkoła Podstawowa Sokrates nie brała udziału w dwóch powyższych rankingach.