Kolejna edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego

Jak mogę zgłosić projekt?
Wystarczy wypełnić prosty formularz zgłoszeniowy, znajdziesz go tutaj kliknij formularz. Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie elektronicznie. Projekty można zgłaszać do 30 czerwca włącznie. Podczas wypełniania formularza wystarczy wskazać kategorię projektu, uzupełnić jego nazwę, lokalizację, szacunkowy koszt oraz opis. Pamiętaj! Wskazanie konkretnej lokalizacji inwestycji jest bardzo ważne, szczególnie w czasie weryfikacji. Cały proces będzie przebiegał sprawniej, jeśli podasz konkretne miejsce, np. numer działki/obrębu (można to sprawdzić TUTAJ) lub numer pobliskiego budynku czy miejsca. Jeśli nie posiadasz takich danych, wystarczy podanie innego punktu orientacyjnego lub dołączenie zdjęcia z zaznaczonym konkretnym fragmentem, np. zrzutu ekranu z mapy.
Kto może zgłosić projekt?
Projekt może zgłosić każdy mieszkaniec Bydgoszczy: nie musisz być zameldowany na terenie miasta, wystarczy, że tu mieszkasz. Nie ma także ograniczeń wiekowych, jednak należy pamiętać, że osoby małoletnie muszą dołączyć zgodę opiekuna prawnego.
Jakie projekty można zgłaszać?
W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego do dyspozycji jest blisko 16 mln zł. Projekty dzielą się na cztery kategorie:
• Osiedlowe: Projekty dla 29 osiedli, wartość jednego projektu nie może przekroczyć środków przeznaczonych na dane osiedle, które dostępne są TUTAJ. W kategorii projektów osiedlowych do wydania jest łącznie 13,7 mln zł.
• Ponadosiedlowe: Projekty o wartości do 1,54 mln zł. Do każdego takiego  projektu niezbędne jest dołączenie trzech uchwał Rad Osiedli.
• Społeczne: Projekty nieinwestycyjne, do 38,6 tys. zł każdy.
• Mikroprojekty osiedlowe: Projekty do 10 tys. zł każdy…więcej (kliknij)