Czarna owca na Szwederowie…

Chyba nikt nie czeka na wiosnę, tak jak nasi czworonożni przyjaciele, którzy wraz z pierwszym promykami słońca, w końcu będą mogli się do woli wyhasać na dworze. Co zrobić, by umilić i sobie i im wiosenne spacery? 🤔
1) KARMA
Odpowiednia dieta, to podstawa zdrowia psa. Dlatego tak ważne jest, żeby dobrać właściwą karmę. Na rynku mamy dostępne 3 rodzaje karm: mokrą, suchą i półwilgotną. Różnią się one konsystencją i zawartością wody, a często i ceną. Mokra karma to dobre rozwiązane dla niejadków i zwierzaków mających problem z nawadnianiem. Z drugiej strony, należy zauważyć, że mokra karma jest znacznie mniej kaloryczna i mimo, że ułatwia kontrolę diety pupila, często trzeba kupić jej więcej, co przedkłada się na koszt. Jeżeli chodzi o suchą karmę, to dobra sucha karma dzięki swojej zwiększonej kaloryczności, zapewni czworonogowi więcej energii. Sucha karma zadba także o stan jamy ustnej czworonoga oraz pobudzi jego trawienie. Ostatnim typem karmy, jest karma półwilgotna, która łączy cechy dwóch powyższych. Ma ciekawy smak i aromat, a dzięki temu, że jest trochę bardziej miękka, idealnie nada się dla szczeniaków i seniorów. Niestety, po otwarciu dość szybko wysycha. Od czego więc należy zacząć przy wyborze karmy? Proste, od ustalenia: wieku, stylu życia (pozom aktywności zwierzaka), rasy (duży/mały, skłonności) oraz chorób pupila.
2) WYGODNA UPRZĄŻ
Wybór odpowiedniej obroży/szelek/smyczy dla psa nie jest tylko kwestią wygody lub estetyki. To decyzja, która ma dalekosiężne konsekwencje dla zdrowia, bezpieczeństwa i szczęścia naszego ulubieńca. Odpowiednio dobrane, nie tylko zapewnią lepszą kontrolę i współpracę na linii pupil-właściciel, ale i zabezpieczą przed uszkodzeniem ciała, a w szczególności szyi i kręgosłupa.
3) ODPOWIEDNIE NAWODNIENIE
Tu najlepiej sprawdzą się rozkładane miseczki turystyczne, albo takie z już przymocowaną butelką, gotowe przenośne poidełka.
4) OCHRONA PRZED KLESZCZAMI
Wiosna to niestety też czas, w którym uaktywniają się przenoszące groźne choroby – kleszcze. Warto zabezpieczyć swojego pupila jednym z szerokiej gamy produktów owadobójczych, takich jak: obroże, krople, pasty, tabletki itd. Pamiętajmy tylko, by dobrać odpowiednią dawkę preparatu, do wieku i wagi zwierzaka.
5) WORECZKI NA ODCHODY.

Wszystko to, a i sporo więcej znajdziecie w niebieskim blaszaku obok rynku, w sklepie z logiem przesympatycznej czarnej owieczki na białym tle

Przygotuj psa na wiosnę z nowo otwartym sklepem zoologicznym CzarnaowcaZoo.pl 🙂Dziękujemy Pani Ewie, właścicielce sklepu zoologicznego za porady na co zwrócić uwagę aby nasz pupile wiosną odzyskały energię i miały chęć na zabawę i długie spacery.