Rusza Bydgoski Rower Aglomeracyjny

1 marca rozpoczyna się nowy sezon na Bydgoski Rower Aglomeracyjny (BRA). W 2024 roku umowa z Operatorem została podpisana na jeden sezon a usługa oparta jest wyłącznie na istniejących stacjach i rowerach. Rowery BRA po przeprowadzonych przeglądach i niezbędnych naprawach, zostaną w tym tygodniu rozstawione na terenie miasta.
JAK SIĘ ZAPISAĆ

Korzystanie z systemu wymaga od nowych użytkowników rejestracji. Zapisywać się można od poniedziałku (26 lutego) używając formularza na stronie bra.org.pl w zakładce “rejestracja”. Po uzupełnieniu danych, zaakceptowaniu regulaminu i wpłaceniu jednorazowej bezzwrotnej opłaty inicjalnej (10zł) otrzymamy na adres e-mail oraz SMSem login i PIN. Zachęcamy do korzystania także z aplikacji “Freebike” (nie mylić z Freebike 2.0). Osoby, które korzystały z systemu BRA w 2023 roku, NIE MUSZĄ się ponownie logować ani wpłacać kwoty 10 zł. 1 marca mogą od razu korzystać z systemu (przy zachowaniu minimum 2 zł na koncie na wypożyczenie roweru).
W tym sezonie mamy 3 taryfy: miejską, turystyczną 12h i turystyczną 24h.
Cennik TARYFY MIEJSKIEJ
Jednorazowa, bezzwrotna opłata inicjalna – 10 zł (dla nowych użytkowników)
Od 0 do 30 minuty* – 0 zł

Od 31 do 60 minuty* – 1 zł
Od 61 do 120 minuty* – 4zł
Od 121 do 180 minuty* – 6 zł
Każda następna godzina* – 7 zł
Minimalny stan konta, aby wypożyczyć rower – 2 zł

Maksymalny czas wypożyczenia roweru to 12 godzin. Cennik TARYFY TURYSTYCZNEJ 12 godzinnej to 19zł, a 24 godzinnej to 29zł. We wszystkich taryfach na jedno konto można wypożyczyć 2 rowery więcej (kliknij)