Bydgoski Budżet Obywatelski

Karta do głosowania znajduje się tutaj kliknij aby otworzyć. Głosowanie odbywa się tylko w formie elektronicznej. Nie ma papierowych kart do głosowania. W BBO można głosować na projekty, które mieszczą się w zadaniach własnych gminy. Muszą być ogólnodostępne – z efektu ich realizacji będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy. Należy pamiętać, że teren, na którym będą zlokalizowane inwestycje, musi należeć do Miasta. Głosowanie trwa od 2 do 30  listopada 2023 r. (start i koniec o godz. 12.00).
Kto może głosować na projekty w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim?
Głosować może każdy mieszkaniec Bydgoszczy.

Czy obcokrajowcy mogą zagłosować na projekty w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim?
Tak. Obcokrajowcy zamieszkali na terenie Bydgoszczy mogą głosować na projekty w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Czy osoba niepełnoletnia może wziąć udział w głosowaniu?
Tak. W BBO osoba niepełnoletnia może brać udział w głosowaniu. W karcie do głosowania należy zaznaczyć zgodę opiekuna prawnego.

Czy osoba niezameldowana w Bydgoszczy może głosować?
 Tak. Głosować mogą wszystkie osoby zamieszkałe w Bydgoszczy. Nie jest brany pod uwagę adres zameldowania.

Jak głosujemy?
Głosowanie odbędzie się elektronicznie. W zeszłych latach ta forma się już sprawdziła. Jest wyjątkowo proste – wystarczy wejść na stronę www.bydgoszcz.pl/bbo, podać swoje dane weryfikacyjne i wybrać swoich faworytów. Całość zajmie najwyżej kilka minut, bez potrzeby wychodzenia z domu. Pamiętajmy, że wypełnić formularz możemy tylko raz. W formularzu głosujemy maksymalnie na 4 projekty: jeden ponadosiedlowy, jeden osiedlowy na jednym wybranym przez siebie osiedlu, 1 mikroprojekt osiedlowy na jednym wybranym przez siebie osiedlu oraz na jeden projekt społeczny.
Gdzie mogę znaleźć wyniki weryfikacji?
wyniki weryfikacji dostępne są tutaj
więcej informacji o głosowaniu (kliknij)