Szwederiada 2022/2023

W dniu wczorajszym Szkoła Podstawowa nr 41 im. Romualda Traugutta była gospodarzem ostatnich zawodów tegorocznej Szwederiady. Podobnie jak w zeszłym roku szkoły rywalizowały w grze sportowej kwadrant. Kwadrant to gra wywodząca się od palanta, różniąca się zasadami. Reguły gry: drużyna w posiadaniu piłki wykonuje rzut po gwizdku sędziego – po rzucie piłki zawodnik biegnie przez bazy oznaczone kolorowymi znacznikami. Za przebiegnięcie wszystkich baz po swoim rzucie zawodnik zdobywa 2 punkty – za przebiegniecie z przystankami w bazach 1 pkt. Piłkę należy wyrzucić za linię przerywaną wskazaną na początku spotkania przez sędziego. Obowiązuje również ograniczone pole gry – liczą się auty – zawodnik po autowym rzucie przechodzi do bazy „0”. Drużyna na polu odrzuca jak najszybciej piłkę na stronę rzucających – nie wolno piłki kopnąć. W zawodach uczestniczyli uczniowie klas 5 i 6 (drużyny mieszane 2 dziewczynki i 2 chłopców z klasy 5 i 2 dziewczynki i 2 chłopców z klasy 6). Rywalizacja była zacięta a o ostatecznym zwycięstwie zdecydował wynik bezpośredniego meczu między SP 41 oraz SP 63.
Wyniki gry sportowej kwadrant
1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 41 i 3 punkty zdobyte w Szwederiadzie.
2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 63, 2 punkty zdobyte w Szwederiadzie.
3 miejsce – Katolicka Szkoła Podstawowa, 1 punkt w Szwederiadzie.
Tym razem bez punktów Szkoła Podstawowa nr 30 oraz Międzynarodowa Szkoła Sokrates. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale.
Ponieważ były to piąte i ostatnie zawody drugiej edycji Szwederiady szkoła, która zebrała największa ilość punktów w całym cyklu otrzymała pod opiekę Puchar Przechodni ufundowany przez Radę Osiedla Szwederowo. W zeszły roku puchar znajdował się w Szkole Podstawowej nr 30.

                                                                                                                                       
W tym roku szkolnym puchar trafił do Szkoły Podstawowej nr 63. Gratulujemy!!!
Końcowa klasyfikacja:
1 miejsce  Szkoła Podstawowa nr 63 – 10 punktów
2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 41 oraz Międzynarodowa Szkoła Sokrates – 6 punktów
3 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 30 – 5 punktów
4 miejsce Katolicka Szkoła Podstawowa – 3 punkty.
Szkoła Katolicka nie mogła uczestniczyć w jednych zawodach.

Dziękujemy dyrekcji naszych szkół za pozytywne nastawienie i wsparcie tego przedsięwzięcia. Podziękowania dla  nauczycieli za ich zaangażowanie oraz kreatywność w znajdowaniu nowych form rywalizacji. Podziękowania dla Rady Osiedla Szwederowo. Dziękujemy panu Wiesławowi Palmowskiemu, który koordynuje i planuje zawody oraz jest w  kontakcie z nauczycielami. Podziękowania dla Tomasza Ciechanowskiego, który wspiera nas  dydaktycznym doświadczeniem. Zawsze można liczyć na wsparcie Przewodniczącego Rady Osiedla Szwederowo. Pan Aleksander Deja w pełni zaangażował się w projekt a  jego doświadczenie w obszarach logistycznych jest bezcenne. 
TVP Sport_relacja