Znamy zwycięzcę tegorocznej Szwederiady

Dzisiaj odbyło się ostatnie wydarzenie Szwederiady sportowej w roku szkolnym 2021/2022. Gospodarzem była Szkoła Podstawowa nr 41, która zorganizowała turniej gry sportowej kwadrant. Rywalizacja była zacięta, dopiero  ostatnie spotkania wyjaśniły ostateczne miejsca poszczególnych drużyn . Wyniki trzeciego turnieju Szwederiady – KWADRANT:
1 miejsce SP 63 (3 punkty)
2 miejsce SP 41 (2 punkty)
3 miejsce SP 30 (1 punkt)
4 miejsce SP Katolik
5 miejsce SP Sokrates
Wszyscy zgłoszeni zawodnicy otrzymali medale. Po podliczeniu punktów z trzech zawodów okazało się, że trzeci turniej nie wyłonił zwycięzcy całego cyklu Szwederiady. Szkoła Podstawowa nr 63 oraz Szkoła Podstawowa nr 30 uzyskały tę samą ilość punktów w klasyfikacji generalnej. Aby wyłonić zwycięzcę i pierwszego właściciela pucharu przechodniego, konieczny był bezpośredni mecz między SP 63 i SP 30. Spotkanie było wyrównane a w samej końcówce szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliła drużyna Szkoły Podstawowej nr 30 i zwyciężyła tegoroczną edycję Szwederiady. Gratulujemy. Generalna klasyfikacja:
1 miejsce Szkoła Podstawowa nr 30 – 6 punktów (wygrana dogrywka)
2 miejsce Szkoła Podstawowa nr 63 – 6 punktów
3 miejsce Międzynarodowa Szkoła Sokrates – 3 punkty
4 miejsce Szkoła Podstawowa nr 41 – 2 punkty
5 miejsce Katolicka Szkoła Podstawowa – 1 punkt
Zwycięzca otrzymał pod opiekę puchar przechodni Rady Osiedla Szwederowo. Na koniec przyszedł czas na podziękowania. Dzieciom biorącym udział w Szwederiadzie gratulujemy sportowej postawy. Dziękujemy nauczycielom za za zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie zawodów. Dziękujemy dyrekcji szkół za zrozumienie i przychylne nastawienie do reaktywowania sportowej rywalizacji lokalnych szkół.