Nowa wystawa w Galerii Wieży Ciśnień

Galeria Wieży Ciśnień zaprasza na wystawę bydgoskiej artystki Ewy Widackiej-Matoszko. Ekspozycję pt. „Oksydan. Na miejscu. Na zastaw. Na wynos.”  można podziwiać w godzinach otwarcia Muzeum od godz. 11:00. Wstęp do Galerii Wieży Ciśnień możliwy jest po zakupieniu biletu do muzeum (bilet normalny w cenie 10 zł, ulgowy w cenie 5 zł). W razie pytań zachęcamy do kontaktu pod nr tel. 52 373 27 23, email: muzeum@mwik.bydgoszcz.pl lub na muzealnych mediach społecznościowych.
Prezentowane na ekspozycji prace są wynikiem zapisu graficzno-fotograficznego przyglądania się zjawisku codziennego świadomego i nieświadomego wykorzystywania wody.
Ewa Widacka-Matoszko to doświadczona projektantka, dekoratorka wnętrz, artystka, graficzka. Osobowość twórcza, wykładowczyni projektowania wnętrz. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, Wydział Sztuk pięknych  na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Posiada bogate doświadczenie jako projektantka wnętrz prywatnych oraz publicznych. Obecnie zajmuje się m.in projektowaniem wystaw w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Na swoim koncie ma liczne projekty aranżacyjne czy oprawy graficzne do wystaw. Jest pomysłodawczynią konkursów  i wystaw pokonkursowych dla dzieci i młodzieży pt. „Wymarzone Muzeum” oraz „Oko na zimę”. Jej pasją jest sztuka i design. Stypendystka Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego w zakresie twórczości artystycznej oraz upowszechniania kultury w 2017 r. Oprócz projektowania wnętrz zajmuje się również fotografią, projektowaniem ceramiki oraz grafik komputerowych.
muzeum.mwik.bydgoszcz (kliknij)