Bezpłatne maseczki

foto: www. bydgoszcz.pl

Akcja startuje w poniedziałek 31 stycznia i potrwa do 11 lutego lub do wyczerpania zapasów. Bezpłatne maseczki będą do odbioru od poniedziałku do piątku, w godz. 10-14 we następujących lokalizacjach:
Zespół Szkół Nr 4,ul. Wyzwolenia 4,
Szkoła Podstawowa Nr 45, ul. Staroszkolna 12,
Szkoła Podstawowa Nr 28, ul. Baczyńskiego 1,
Szkoła Podstawowa Nr 38,ul. Węgierska 11,
Szkoła Podstawowa Nr 37, ul. Gdańska  122,
Zespół Szkół Samochodowych, ul. Powstańców Wlkp. 63,
Urząd Miasta Bydgoszczy, ul. Grudziądzka 9-15, Wydział Zarządzania  Kryzysowego bud. „C”, Kontakt: Wojciech Górski tel. 608 016 606.

Maseczki są bezpłatne, pochodzą z Agencji Rezerw Materiałowych. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 5 maseczek…więcej (kliknij)

Tężnia solankowa wygrała na Szwederowie

Głosowanie na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego odbywało się w dniach 1-30 grudnia 2021 roku w formie elektronicznej za pomocą specjalnej aplikacji lub za pośrednictwem dedykowanej infolinii. Głos można było oddać także podczas dyżurów w centrach handlowych. Mieszkańcy mogli głosować na projekty zatwierdzone przez Zespół ds. weryfikacji projektów zgłoszonych w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W bieżącej edycji oddano łącznie 49040 głosów ważnych za pomocą elektronicznej karty do głosowania. Głosów nieważnych było 726… więcej (kliknij)

wyniki głosowani (kliknij)   

 

Nowa wystawa w Galerii Wieży Ciśnień

Galeria Wieży Ciśnień zaprasza na wystawę bydgoskiej artystki Ewy Widackiej-Matoszko. Ekspozycję pt. „Oksydan. Na miejscu. Na zastaw. Na wynos.”  można podziwiać w godzinach otwarcia Muzeum od godz. 11:00. Wstęp do Galerii Wieży Ciśnień możliwy jest po zakupieniu biletu do muzeum (bilet normalny w cenie 10 zł, ulgowy w cenie 5 zł). W razie pytań zachęcamy do kontaktu pod nr tel. 52 373 27 23, email: muzeum@mwik.bydgoszcz.pl lub na muzealnych mediach społecznościowych.
Prezentowane na ekspozycji prace są wynikiem zapisu graficzno-fotograficznego przyglądania się zjawisku codziennego świadomego i nieświadomego wykorzystywania wody.
Ewa Widacka-Matoszko to doświadczona projektantka, dekoratorka wnętrz, artystka, graficzka. Osobowość twórcza, wykładowczyni projektowania wnętrz. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, Wydział Sztuk pięknych  na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Posiada bogate doświadczenie jako projektantka wnętrz prywatnych oraz publicznych. Obecnie zajmuje się m.in projektowaniem wystaw w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Na swoim koncie ma liczne projekty aranżacyjne czy oprawy graficzne do wystaw. Jest pomysłodawczynią konkursów  i wystaw pokonkursowych dla dzieci i młodzieży pt. „Wymarzone Muzeum” oraz „Oko na zimę”. Jej pasją jest sztuka i design. Stypendystka Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego w zakresie twórczości artystycznej oraz upowszechniania kultury w 2017 r. Oprócz projektowania wnętrz zajmuje się również fotografią, projektowaniem ceramiki oraz grafik komputerowych.
muzeum.mwik.bydgoszcz (kliknij)

 

 

 

Doświetlenie przejścia Kujawska/Konopnickiej zaplanowane w tym roku

foto:www.bydgoszcz.pl

Nowoczesne oświetlenie na przejściach dla pieszych pozwala kierowcom znacznie wcześniej dostrzec pieszych i odpowiednio zareagować. Jest to szczególnie ważne w okresie jesiennym i zimowym. Dotychczasowe działania pokazały, że jest to skuteczny sposób na podniesienie bezpieczeństwa niechronionych użytkowników dróg. W tym roku miasto doświetli kolejnych 20 przejść i jest wśród nich przejście ul. Kujawska przy ul. M. Konopnickiej…więcej (kliknij)

Co z choinką po świętach


Święta minęły, dlatego sprawdziliśmy jak oraz kiedy pozbyć się świątecznego drzewka. Okazuje się, że mamy kilka opcji:
1.Wystaw choinkę koło śmietnika jako odpad wielkogabarytowy dzień przed przyjazdem firmy, która w danym sektorze odbiera duże gabaryty. Dotyczy to mieszkańców zabudowy wielorodzinnej jak i domków jednorodzinnych. Harmonogram odbioru odpadów wielkogabarytowych znajduje się  TUTAJ.

2.Wrzuć choinkę do pojemnika BIO – jeśli w tym roku kupiliśmy drzewko cięte (bez doniczki), możemy je pociąć na mniejsze kawałki i wrzucić do brązowego pojemnika na odpady biodegradowalne.

3.Zasadź w ogródku – jeśli zdecydowaliśmy się na zakup drzewka w doniczce, możemy je przesadzić do ogrodu. Należy to zrobić wiosną, najlepiej w kwietniu/maju. Warto zwrócić uwagę, czy kupiliśmy rośliny, które od początku były uprawiane w donicach. Okazy przesadzane z gruntu mają zazwyczaj mocno przycięte korzenie i mogą chorować.

4.Wykorzystaj do ochrony innych roślin – gałązki, które mają jeszcze igły, możemy oddzielić od pnia i użyć jako osłony przeciwmrozowe dla bylin, roślin cebulowych czy niskich krzewinek. Mniejsze, zdrewniałe fragmenty oraz igły można ułożyć w pryzmach kompostowych. Jeśli kompost jest dość jednorodny i powstał z roślin iglastych, można stosować go jako ściółkę lub nawóz dla roślin kwasolubnych.
źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy