Co zrobić z choinką

www.bydgoszcz.pl

Wrzuć do BIO
Jeśli choinka nie znajduje się w doniczce z ziemią. Samo drzewko możemy wrzucić do brązowego pojemnika na odpady biodegradowalne. Gdy jest za duże wystarczy postawić je przy wiacie śmietnikowej, tak aby nie utrudniać dojścia do śmietników. Jeśli trafią w to miejsce powstanie z nich ekologiczny kompost. Mieszkańcy domków jednorodzinnych powinni wystawić drzewko bez korzeni w terminie wywozu odpadów biodegradowalnych.
Zawieź do PSZOK
Drzewka bez doniczki przyjmowane są także w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych  przy ul.  Jasinieckiej 7a i Inwalidów 15. PSZOK przy ul. Ołowianej jest nieczynny do 20 stycznia. PSZOKi są czynne od poniedziałku do soboty w godz. 8-20. Pamiętaj o przedstawieniu rachunku za dokonywanie opłat. Dodatkowo wszystkie choinki odbierane będą także w terminie odbioru odpadów wielkogabarytowych. Harmonogramy odbioru dla poszczególnych ulic znajdują się TUTAJ. 
Drzewko świąteczne w wersji „ZERO WASTE”
Niektórzy z nas zdecydowali się na zakup świątecznego drzewka w doniczce. Takie drzewko, wiosną – najlepiej od kwietnia do maja – można przesadzić z doniczki do ogrodu. Warto przy tym pamiętać, aby kupować rośliny, które od początku były uprawiane w donicach.
Sztuczne choinki
Jeśli z końcem okresu świątecznego chcemy pozbyć się sztucznej choinki, mamy dwie możliwości. Możemy zawieść ją do PSZOK lub wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane.
źródło:www.bydgoszcz.pl