Centrum Zdrowia Araszkiewicz “Łaźnia Miejska”

Centrum Zdrowia Araszkiewicz to wielospecjalistyczna placówka medyczna, oferująca porady medyczne głównie z zakresu zdrowia psychicznego. Funkcjonują tutaj również dwa oddziały terapeutyczne, w ramach których leczenie jest finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia:
Oddział Dzienny Terapii Uzależnień – oferuje diagnozę, leczenie oraz rehabilitację osób uzależnionych od alkoholu i substancji psychoaktywnych. Uzależnienie to niezwykle powszechny problem naszych czasów. Niszczy jego samego i odbiera mu wszystko, co jest dla niego ważne. Rodzinę, przyjaciół, zdrowie, godność, poczucie wartości, pracę, marzenia, pozycję społeczną i wiele innych. Jeśli zastanawiasz się, czy Twoje picie stanowi problem, jeśli czujesz, że wymyka Ci się spod kontroli, ale ciągle się wahasz, przyjdź i porozmawiaj w ramach bezpłatnej konsultacji od pon. do pt. w godz. 18:30 – 19:00. W atmosferze dyskrecji zapewniona jest opieka doświadczonej kadry specjalistów psychoterapii uzależnień, psychologów, psychiatrów i pielęgniarki.
Oddział Dzienny Psychiatryczny Geriatrycznyoferuje zajęcia dla osób powyżej 60 roku życia. Samotność, postępujące procesy starzenia, rozwijające się choroby powodujące zanik funkcji myślowych, depresje to coraz częściej widoczna codzienność u osób starszych. Wsparcie wykwalifikowanego psychiatry oraz psychologa ma w takim przypadku niebagatelne znaczenie. Na oddziałach prowadzona jest terapia zajęciowa, która  poprawia samopoczucie osób starszych. Jest wiele zajęć aktywizujących, ruchowych, wzmagających poczucie przynależności do grupy oraz społeczeństwa. Zajęcia pomagają radzić sobie z upływającym czasem i pogarszającym się stanem umysłu. Kontakt:
ul. Ks. Ignacego Skorupki 2,
Godziny otwarcia: Poniedziałek-Piątek 8:00 – 19:00
Tel. +48 500 305 485 oraz (52) 340 53 92
więcej