Za nami drugie zawody Szwederiady 2022/2023

W poniedziałek odbyły się kolejnej zawody Szwederiady. Gospodarzem wydarzenia była Katolicka Szkoła Podstawowa, która na sali gimnastycznej przygotowała dwa boiska do przeprowadzenia turnieju rzucanki siatkarskiej. Czas gry uzgodniono na 8 minut, ewentualny trzeci set 5 minut. Punktacja to 2 punkty za zwycięstwo oraz 1 w przypadku przegranej 1:2.  System gry to każdy z każdym. Tym razem do rywalizacji zaproszono dziewczynki i chłopców z klas 5 – 6. Mecze były emocjonujące a niepokonanym zespołem okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 30. Gratulujemy!!! Przypomnijmy, że obecnie puchar przechodni Szwederiady znajduje się właśnie w tej szkole. Końcowa klasyfikacja turnieju rzucanki siatkarskiej oraz zdobyte punkty w ramach sportowej Szwederiady:

1. Szkoła Podstawowa nr 30 – 3 punkty
2. Międzynarodowa Szkoła Sokrates – 2 punkty
3. Katolicka Szkoła Podstawowa – 1 punkt
4. Szkoła Podstawowa nr 41 – bez punktów
5. Szkoła Podstawowa nr 63 – bez punktów
Klasyfikacja generalna po 2 zawodach jest bardzo wyrównana.
1. Szkoła Podstawowa nr 30 oraz Szkoła Podstawowa nr 63 – 3 punkty
2. Katolicka Szkoła Podstawowa, Szkoła Podstawowa nr 41 oraz Międzynarodowa Szkoła Sokrates – 2 punkty
Dziękujemy gospodarzom turnieju rzucanki siatkarskiej za sprawne przeprowadzenie zawodów. Dziękujemy opiekunom drużyn oraz zawodnikom za piękną sportową rywalizację.